Föderaalreserv (FED) otsustas oma hiljutisel poliitilisel koosolekul, mis toimus 30.—31. juulil 2024, hoida föderaalfondide intressimäära stabiilsena 5.25-5.50% juures. See otsus jätkab FEDi pausi 2022. aasta märtsis algatatud agressiivsest intressimääramiskampaaniast, et võidelda tõusva inflatsiooni vastu. Fedi pühendumus sellele intressimäärale on osa tema kahekordsest mandaadist saavutada maksimaalne tööhõive ja hinnastabiilsus. Vaatamata inflatsiooni mõningale mõõdukusele näitas FED, et säilitab selle määra seni, kuni täheldatakse edasisi edusamme 2% inflatsioonieesmärgi suunas (Investopeedia).
FEDi intressimäära otsuseid jälgivad tähelepanelikult krüptovaluutaturu investorid, eriti need, kes hoiavad Bitcoini. Kõrgemad intressimäärad tugevdavad üldiselt USA dollarit, muutes riskantsemad varad, nagu krüptovaluutad, vähem atraktiivseks. Seevastu madalamad intressimäärad kipuvad dollarit nõrgendama, mis võib ajada investeeringuid Bitcoini ja teistesse krüptovaluutadesse, kuna investorid otsivad suuremat tulu.
Praegune prognoos võimalikele intressimäärade langetamisele hiljem 2024. aastal on krüptoturul optimismi õhutanud. Analüütikud ennustavad, et kui FED hakkab intressimäärasid vähendama, võib-olla juba septembris, võib see põhjustada Bitcoini hindade tõusu. Madalamad intressimäärad vähendavad laenukulusid, suurendavad likviidsust ja suurendavad üldiselt investeeringuid riskantsematesse varadesse, sealhulgas krüptovaluutadesse (Ettevõtte sisemine).
FEDi intressimääraotsus tuli aeglustuva majanduse ja jaheneva inflatsiooni taustal. Kuigi tööturg on endiselt vastupidav, on majanduskasvu tempo eelmise aastaga võrreldes aeglustunud. See aeglasem kasv koos mõõduka inflatsiooniga on pannud mõned analüütikud, sealhulgas Goldman Sachsi analüütikud, pooldama kohest intressimäärade langetamist, mitte ootama septembrini. Goldman Sachs väidab, et hiljutised majandusnäitajad toetavad intressimäärade langetamist, mis võib aidata säilitada majandushoogu ja leevendada majanduslanguse riske
Investorid jälgivad tähelepanelikult FEDi poliitilisi samme, kuna neil on kaugeleulatuv mõju laenukuludele, varade väärtustele ja finantsturgude üldisele suunale. Sellisena mängivad FEDi tegevused jätkuvalt olulist rolli Bitcoini ja laiema krüptovaluutaturu maastiku kujundamisel.
Krüptovaluutaturul on viimastel nädalatel toimunud märkimisväärseid arenguid. Bitcoin, juhtiv krüptovaluuta, on vaatamata regulatiivsetele väljakutsetele ja turu volatiilsusele näidanud vastupidavust. Fedi intressimäärade vähendamise potentsiaal lisab turule veel ühe keerukuse ja võimaluse.
Investorid pööravad tähelepanu ka plokiahela tehnoloogia edusammudele ja krüptovaluutade kasvavale aktsepteerimisele tavaliste finantsasutuste poolt. Need tegurid koos FEDi võimaliku rahalise leevendamisega loovad viljaka pinnase uuendamiseks huviks ja investeerimiseks krüptovaluutadesse.
Üks olulisemaid hiljutisi arenguid krüptoturul on tagasimaksete alustamine Mt poolt. Gox. Kadunud krüptovaluutavahetus, mis kukkus kokku 2014. aastal pärast enam kui 850 000 Bitcoini kaotamist, on hakanud oma võlausaldajatele tagasi maksma alates juulist 2024. See kauaoodatud tagasimakseprotsess hõlmab Bitcoini (BTC) ja Bitcoin Cashi (BCH) jaotamist ligikaudu 127 000 võlausaldajale. Tagasimaksete koguväärtus on hinnanguliselt üle 9 miljardi dollari (Cointelegraph).
Sellel tagasimakseprotsessil on krüptoturule märkimisväärne mõju. Nii suure Bitcoini ja Bitcoin Cashi mahu väljaandmine võib suurenenud pakkumise tõttu mõjutada turuhindu. Kuid see kujutab endast sulgemist ka paljudele investoritele, kes on oodanud oma vahendite sissenõudmist üle kümne aasta.
Lisaks ülemaailmsetele finantsarengutele on USA senatis käimas olulised seadusandlikud sammud. Senat nägi hiljuti kahepoolset ettepanekut strateegilise Bitcoini reservi seaduseelnõu kohta. Senaator Cynthia Lummis tutvustas koos teiste senaatoritega selle seaduseelnõu, et luua strateegilise varana Bitcoini riiklik reserv. Selle õigusakti eesmärk on tunnistada Bitcoini tähtsust ülemaailmses finantssüsteemis ja positsioneerida USA krüptoraha kasutuselevõtu liidriks (Bitcoin.pl).
Fedi otsus hoida intressimäärad stabiilsena 5.25-5.50% juures peegeldab tema ettevaatlikku lähenemist majanduse juhtimisele püsiva inflatsioonisurve keskel. Krüptoturu, eriti Bitcoini jaoks pakub võimalike intressimäärade langetamise ootamine hiljem 2024. aastal märkimisväärset võimalust. Investorid ja turuosalised peaksid tähelepanelikult jälgima FEDi tulevasi otsuseid, kuna need mõjutavad tõenäoliselt turudünaamikat ja investeerimisstrateegiaid järgnevatel kuudel.
Kokkuvõttes võib öelda, et FEDi poliitika ja krüptovaluutaturu vaheline koosmõju on investorite jaoks kriitiline tegur. Mt algus. Goxi tagasimaksed lisavad veel ühe keerukuse ja võimaliku turumõju. Veelgi enam, USA seadusandlikud arengud strateegilise Bitcoini reservi osas rõhutavad krüptovaluutade kasvavat tähtsust ülemaailmses mastaabis. Selle dünaamika mõistmine võib anda väärtuslikku teavet turusuundumuste ja investeerimisvõimaluste kohta.
Lisateavet leiate uusimate majandus- ja finantsuudistest põhjalikuks kajastamiseks sellistest allikatest nagu Investopedia, Business Insider, Cointelegraph ja Bitcoin.pl.